14.11.2017

Jak se staví dřevostavba

 

Jak na to, čím začínáme, jak končíme a jak dlouho to trvá?

Základy a základová deska

Po strhnutí ornice a vykopání zkladových pasů a vložením prostupu pro instalace , vyplníme základové pasy  betonem požadované třídy dle projektové dokumentace doplněné o armovací prvky , následně vystavíme obvod základové desky a vnitřních nosných stěn ze ztraceného bednění. Bednění opět zabetonujeme a dodáme další armovací prvky. Proběhne instalace kanalizace a zavežení a zhutnění dutých prostor kamenou drtí frakce 0/36mm

Základová deska je běžně betonována o síle 15cm zpevněná kari sítěmi s použitím betonu C25/30, ale zásadně se řídíme požadvkům technické zprávy a projektové dokumentace, vždy hlavně záleží na podloží stavby v daném místě.

Časová náročnost: 2-4týdny  

 

Výroba a montáž dřevěných konstrukcí dřevostavby

Během přípravy základové desky, souběžně pracujeme na výrobě konstručních částí dřevostavby jako jsou, obvodové a nosné stěny, konstrukce krovu, konstrukce stropní části a další.
Na stavbu se tedy vracíme pečlivě připraveni, dřevěné pohledové části jsou opatřeny nátěrem a vše je na míru připravené.

Naše dřevostaveby jsou sendvičové konstrukce, systém Fermacell s dřevěnou nosnou konstrukcí. Výraběny dle EN a ČSN s požadovanou statickou a protipožární odolností. Splňující ETICS ve spolupráci s výrobcem stavebních chemií BAUMIT.
Časová náročnost montáže dřevěných konstrukcí: 8-10 týdnů,dle velikosti

Z konstrukce dřevostavby, krok po kroku dostává dřevostavba kábátek.

Samotná konstrukce dřevostavby má sice tvar,ale stále to není ta dřevostavba s velký D.
Jako první uzavřeme střechu a obvodové stěny z venší, na střeše namontujeme kompletní střešní systém dle výběru a vkusu zákazníka. Obvodové stěny naopak ustrojíme dle požadavků a kritérií firmy Fermacell, díky tomu dosáhnou stěny požadované odolnosti a maximální zajištění funkčnosti dle EN a ČSN evropské zkušebny.
Dokonale zaizolujeme veškeré dutiny a vyplníme stavební otvory, namontujeme fasadní systém BAUMIT splňující ETICS a tím zajístíme co nejmenší energetickou náročnost domu.

Časová naročnost: 6-8 týdnů v zavislosti na velikosti domu

Fasáda, suché výstavba v interiéru, elektro instalce, voda, odpady

Vzhledem k tomu, že si rádi ručíme za vlastní práci, nikoli za práci někoho cizího, připravíme rastry předsazené vnitřní stěny a přizveme další odborná řemesla jako jsou, eletrikáři, topenáři a ostatní, kteří si v předstěně připraví veškeré instalace. V těchto chvílích můžeme v klidu dokončit fasádní systém Baumit vč, fasády, demontovat lešení a když je vše uvnitř připraveno, dokončíme interiér.

Ćasová náročnost: 8-10 týdnů

Dosud netrvala výstavba dřevostavby na „klíč“ déle jak 6 měsíců od hrábnutí do země po předání domu.

Přejeme šťastnou ruku při výběru dodavatele Vašeho budoucího království a stavba ať se Vám daří jak se říká „s písní na rtech“

Přejí Miloš, Honza a Tereza Loudovi spolu s celým týmem.

Těšíme se na Vás.